Hotel Logos
Hotel Logos
Hotel Logos
Przyjazd
Wyjazd
07 marca 2020

Zapraszamy na wycieczkę do Wilna na Kaziuki

Wileńskie Kaziuki - (lit. Kaziuko mugė) to odbywający się od ponad czterystu lat jarmark odpustowy w dzień Św. Kazimierza (4 marca). Chociaż na pozór są tylko rozpoczynającymi się w pierwszych dniach marca i trwającymi w Wilnie i okolicach czasem przez dwa tygodnie jarmarkami - w gruncie rzeczy od dawna już przekształciły się w największe, najdłużej trwające i najbarwniejsze święto miasta. Na kaziukowym jarmarku można było kupić wszystko: wyroby drewniane, wikliniarskie, garncarskie, skórzane, tkackie, ozdoby z bursztynu, a nawet konia z wozem, ale od wielu, wielu już lat do dziś dnia królową każdego takiego jarmarku jest wileńska palma.

  • Koszt wyjazdu od 115,-/osoba przy grupie od 30 osób, lub 165,-/osoba przy grupie min.12 osób
  • ok. 6:00 wyjazd do Wilna,
  •  zwiedzanie Starówki Wileńskiej: Ostra Brama, Cerkiew Ducha Świętego, Plac Ratuszowy, zaułek bernardyński, Katedra Św. Stanisława.
  • Udział w Jarmarku Kaziukowym.

Wileńskie Kaziuki - (lit. Kaziuko mugė) to odbywający się od ponad czterystu lat jarmark odpustowy w dzień Św. Kazimierza (4 marca). Chociaż na pozór są tylko rozpoczynającymi się w pierwszych dniach marca i trwającymi w Wilnie i okolicach czasem przez dwa tygodnie jarmarkami - w gruncie rzeczy od dawna już przekształciły się w największe, najdłużej trwające i najbarwniejsze święto miasta. Na kaziukowym jarmarku można było kupić wszystko: wyroby drewniane, wikliniarskie, garncarskie, skórzane, tkackie, ozdoby z bursztynua nawet konia z wozem, ale od wielu, wielu już lat do dziś dnia królową każdego takiego jarmarku jest wileńska palma.

  • Powrót do Augustowa
Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij