Hotel Logos
Hotel Logos
Hotel Logos
Przyjazd
Wyjazd
12 kwietnia 2019

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

1- dniowa wycieczka do Wilna

Termin: 20.04.2019

Koszt:140,-/osoba

Program:

 • wyjazd z Augustowa w godzinach porannych
 • przekroczenie granicy polsko-litewskiej w Ogrodnikach
 • przejazd do Trok, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie zamku Wielkich Książąt Litewskich


TROKI
to „perełka w koronie Litwy” niewielka miejscowość 27 km od Wilna. Tu znajduje się średniowieczny, ceglany zamek – rezydencja Wielkiego Księcia Witolda. Położony na wyspie jeziora Galve połączonej długim drewnianym mostem mocno strzeże swych tajemnic. Zamek odsłania zwiedzającym nie tylko piękno architektury, ale przede wszystkim arcydzieła kultury materialnej Wielkiego Księstwa Litewskiego.

 • przejazd do Wilna, zwiedzanie miasta
 • przyjazd do Augustowa w godz. wieczornych


WILNO
Wilno to stolica Litwy, nazywana „miastem kościołów”, jest ich tutaj ponad 30. Dla Polaków, to miejsce nierozerwalnie związane z wybitnymi postaciami takimi jak: Mickiewicz, Słowacki, bracia Śniadeccy, Syrokomla, Kraszewski, Bogusławski, Moniuszko czy Piłsudski. Stare Miasto zajmuje ponad 200 hektarów i od 1994 r. jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

KOŚCIÓŁ ŚW. PIOTRA I PAWŁA NA ANTOKOLU – jeden z najpiękniejszych kościołów północno-wschodniej Europy. Jego fundatorem był Hetman Wielki Litewski M. K. Pac. Wnętrze olśniewa zdumiewającą różnorodnością ozdób, białe sztukaterie – ponad 2 tyś. rzeźb figuralnych. Z kopuły zwisa mosiężno-kryształowy żyrandol w kształcie łodzi, jest to dar Wenecji na konsekrację kościoła.

CMENTARZ NA ROSSIE – jeden z największych i najpiękniejszych cmentarzy, na którym znajdują się groby wielkich Polaków: grób matki Marszałka Józefa Piłsudskiego z jego sercem, groby legionistów, górka literatów z grobami: J. Lelewela, Ś. Karpińskiego, T. Wróblewskiego, Syrokomli.

OSTRA BRAMA – symbol miasta, jedyna zachowana brama miejska. Od strony Starego Miasta w bramie znajduje się kaplica z cudownym obrazem MB Ostrobramskiej.

CERKIEW ŚW. DUCHA – znajdują się tu relikwie prawosławnych świętych-męczenników Jana, Eustachego i Antoniego. Byli dworzanami księcia Olgierda, którzy przyjęli wiarę prawosławną. Pomimo tortur nie wyrzekli się jej i w 1347 r. ponieśli męczeńską śmierć. Ich zmumifikowane ciała spoczywają w przeszklonym sarkofagu.

UNIWERSYTET WILEŃSKI – trzeci uniwersytet założony na ziemiach dawnej Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Studiowali tutaj między innymi: Adam Mickiewicz i Juliusz Słowacki, Józef Ignacy Kraszewski, Tomasz Zan, Ignacy Domeyko, Antoni E. Odyniec, Czesław Miłosz.

MUZEUM A. MICKIEWICZA – mieści się w domu przy ul. Bernardyńskiej 11, na parterze gdzie w 1822 r. mieszkał tu Adam Mickiewicz. Obecnie w trzech pokojach mieści się niewielkie muzeum polskiego poety.

KOŚCIÓŁ ŚW. ANNY – perełka architektoniczna, świątynia została wzniesiona z czerwonej cegły o 33 różnych kształtach. Napoleon Bonaparte przebywając w Wilnie w 1812 r. zachwycony jego pięknem zapragnął, aby go „na dłoni” przenieść do Paryża. 

KATEDRA ŚW. STANISŁAWA – bazylika archikatedralna, najważniejszy kościół Wilna i Litwy. Świątynię otacza 11 kaplic. W kaplicy Królewskiej w 1547 r. miał miejsce potajemny ślub Zygmunta Augusta i Barbary Radziwiłłówny. Jedną z najpiękniejszych kaplic jest kaplica św. Kazimierza z jego relikwiami. W podziemiach katedry znajdują się groby królewskie: Aleksandra Jagiellończyka. 

Świadczenia zawarte w cenie:

 • przejazd autokarem/busem
 • opieka pilota
 • usługi polskojęzycznego przewodnika
 • ubezpieczenie NNW i KL

Uwagi:

 • cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów - około 10 Euro/od osoby
 • program ma charakter ramowy, kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.
Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij